Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Devět z deseti praktických čínských lékařek doporučuje mužům po padesátce pravidelnou konzumaci býčích koulí. Maso je to sice jako každé jiné, ale psychologický efekt je prý nedocenitelný. Jenže to se holky šikmooký šeredně mýlí. Není to maso jako každé jiné. Je to delikatesa.

Chápu, že tahle nezvyklá věcička může někoho děsit. Stydlivé holky ze zásady žádné koule nevezmou do ruky, naopak muži s komplexem upalují s provazem k nejbližšímu stromu. Navíc všude píší, že je třeba žlázy máčet nejprve hodinu v mléce, což je další pitomost.

Žlázy musíte oloupat, to však jde poměrně jednoduše i bez spaření. Musíte je dobře umýt a nakrájet. Důležité je, aby byly čerstvé, čím mladší kus býčka, tím lépe. A pak už zbývá jenom otázka, jak je připravit. Rozhodně je netrapte v trojobalu.

Býčí žlázy jsou křehké, libové a mají jemnou chuť, stačí je krátce orestovat na másle nebo na olivovém oleji s trochou česneku, přidat hrst nadrobno nasekané petrželky, případně trochu parmazánu a podávat je s chlebem.

Před pár dny jsem je připravil pro známé a protože jsem nechtěl vyvolávat žádnou paniku, nikomu jsem neřekl, co to vlastně jí. A všichni se cpali, až se jim dělaly boule za ušima.