Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Přišla bída na kozáky. Bohaté časy plné lahodných pečených morčat a vykrmených králíků vystřídal půst. A tehdy truchlivý hlas hladového zaškemral. Má milá komůrko, co ukrýváš? Houby. A co dál? Houby s octem tu ještě mám.

Tak se zrodila tahle houbová trilogie, připravená z hub sušených, mražených a zavařených do octa. Na začátek jsem povařil hrst sušených hub, přecedil je a smíchal s domácím hovězím vývarem, osolil, načež jsem tekutinu ještě zredukoval.

A dál? Cibulku na olivový olej, orestovat, přidat kulatou rýži určenou na rizoto, zalít trochou vína, vyvařit, a pak přidávat postupně houbový vývar a pomalu dusit, dokud rýže nebude hotová. Osobně mám rád, když zrníčka rýže zůstanou uvnitř lehce křupavé.

Mezitím jsem na pánvi orestoval rozmražené houby se dvěma stroužky rozetřeného česneku a když byly hotové, zamíchal jsem je do rizota. Přidal jsem pár lžic zakysané smetany, hrst nasekaného kopru, citronovou šťávu a čerstvý pepř. A bylo hotovo, stačilo jen přihodit do octa nakládané hříbky jménem strakoš.