Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

A je to tady. Dalším z mých favoritů je karlínské Nejen Bistro. Bavilo mě od první chvíle, kdy jsem tam vstoupil. Industriální interiér, příjemná atmosféra, dobrá vína a hlavně skvělá kuchyně.

Když před dvěma lety otevřeli, sázeli na masa z Josper grilu a vymazlené burgery. Jenže v poslední době se stále více prosazuje kuchařská kreativita Jirky Hrachového, takže objednat si dneska burger je pěkná hloupost.

Co mě všechno baví? Na prvním místě musím jmenovat tatarák z býčího srdce podávaný s pečeným morkem, žloutkovým krémem a hořčicovou majonézou. Originální nápad, svěží chuť. Jen mi přijde zbytečná prezentace se slámou a morkovou kosti. Ale všechno se dá domluvit.

Vždycky požádám kuchyni, aby mi přenesla maso na talíři a k tomu na sucho opečené topinky. Ty nejprve potřu morkem a navrch přidám tatarák, tuk prohloubí chuť masa a zvýrazní opulentní zážitek. Ostatně před sto lety byla topinka s morkem považovaná za delikatesu.

Bodují také ryby, hlavně vynikající treska z Islandu, v chuťově bohaté kombinaci s kapary, kukuřicí a plátkem „slaniny“ z vepřové hlavy. A pak stálice v podobě chobotnice pečené v Josper grilu s chorizem a pěkně říznou chilli papričkou.

Vrcholem mé poslední návštěvy byl steak připravený z Chuck Flapu, tedy kousku masa, jež se podobá nízkému roštěnci a nejlepší chuť má právě na grilu. A dokonale k němu seděla i působivá hrášková trilogie.

Přidanou hodnotou Nejen Bistra jsou velmi pěkná vína za slušné ceny, v nabídce najdete parádní německé ryzlinky i krásná vína z Itálie. Pokud máte žízeň, ochutnejte dalešickou desítku, tradičně připravené pivo z legendárního pivovaru, kde se točily Postřižiny.