Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Největší odměnou pro kuchaře je pochvala a tak když mi Tomáš po slavnostní páteční večeři řekl, že lepší rybu v životě nejedl, měl jsem celkem radost. Takže po čase přidávám jeden recept.

Vykuchanou štiku bez šupin osolíte, opepříte, hřbet obalíte pancetou, do pekáče přidáte na kousky nakrájenou šalotku a žampiony, a hlavně nešetříte máslem – na kilogram těžkou štiku jsem dal asi 150 gramů. A šup s ní do trouby – rozehřáté na 220 stupňů.

Po deseti minutách jsem přidal suché bílé víno, konkrétně sylván ze Školního statku Mělník a štiku šťávou několikrát přelil. Po dalších deseti minutách jsem přidal divokou brokolici, respektive vesnovku obecnou, objevenou díky květinové kuchařce Jany Vlkové.

Když byla štika hotová, rozdělil jsem ji na šest filátek, která jsem ještě na chvilku vrátil do trouby, zatímco do omáčky z výpeku jsem přidal víno, trochu rybího vývaru a vše jsem v kastrůlku zredukoval, až vznikla lahodná omáčka ve stylu beurre blanc.

No a pak už to šlo všechno na talíř. A jak to dopadlo? Tím jsem se pochlubil už na začátku článku.