Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Chvilku jsem se bál, že to bude moc velká divočina, ale nakonec si to všechno krásně sedlo. A vyplatilo se nahradit klasickou smetanu kokosovým mlékem, které zvýraznilo rafinovanou chuť a současně stáhlo ostrost čerstvě natrhaného medvědího česneku.

Takže k věci. Začínáme klasicky, cibulku na máslo, orestovat a po chvilce přidat na malé kousky nasekané vařené kaštany (koupíte vakuované třeba v Makru). Ještě chvíli restovat, osolit, ochutit pepřem a muškátovým květem a poté zalít vývarem. Chvilku povařit, podle chuti zredukovat a sundat ze sporáku.

Pak přidáte dvě hrsti nasekaného medvědího česneku a tyčovým mixérem (nebo normálním) rozmixujete do hladka. Polévku vrátíte zpátky na sporák, přilijete zhruba jednu deci kokosové mléka a pár minut povaříte, aby se všechny chutě dokonale propojily.

Je třeba průběžně ochutnávat. Pokud je to moc pikantní, můžete přidat kokosové mléko, pokud málo, přidáte naopak medvědí česnek. A je hotovo. Ideální je polévku nechat zhruba dvě až tři hodiny odstát a pak těsně před podáváním už jenom ohřát. Ale může se jíst i rovnou.

A proč vlastně ty kaštany? Potřeboval jsem něco, aby polévka získala tělo, medvědí česnek je chuťově výrazný a je třeba ho vyvážit hutným vývarem (samotný vývar či brambory nestačí). Příště místo kaštanů vyzkouším cizrnu, to bude také fungovat. Jinak mě těší, že kaštany mám z Prokopského údolí a medvídka zase z Polabí. Nasbíráno s láskou, uvařeno jakbysmet.