Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Houbové hody se zatím nekonají, hra na schovávanou se houbám poměrně daří, nicméně díky výpravě do lesů kolem Nejdku si mohu odškrtnout první houbový úkol letošní sezóny.

Přestože pár klouzků by nemělo chybět v žádné pořádné smaženici, mnoho houbařů nemá klouzky rádo – zjevně kvůli jejich slizkým a často také špinavým kloboučkům, které je nutné (lepší) před vařením oloupat.

Já klouzky miluju a jedním z mých nejoblíbenějších houbových jídel jsou zadělávané klouzky se smetanou a parmazánem. Textura i chuť klouzků je nenapodobitelná, zvlášť když jejich mazlavost využijete při přípravě „omáčky“.

Postup je jednoduchý. Klouzky stáhnete z kůže, nakrájíte na větší kousky a hodíte na pánev s trochou oleje. Když změknou, přidá se trocha bílého vína a když se odvaří, přilije se smetana na vaření. Opět se nechá trochu zredukovat, ale ne moc, protože omáčka po chvíli sama zhoustne.

Na závěr už přidávám jen čerstvý pepř, podle chuti nastrouhám parmazán a šup s klouzky na stůl. Ideální doprovod představují bramborové gnocchi nebo kvalitní pasta.