Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Kamarádi vyzvídají, jaké jsou moje oblíbené restaurace. Že pořád píši o novinkách a na ověřené stálice není prostor. Takže přidávám seriál o podnicích, které mám rád. Začínáme na Malé Straně, kde už léta září hvězda Luka Lu.

Pro mnohé je interiér podniku až příliš bláznivý, ale mě to baví, nejraději sedím na dvorku ve vnitrobloku, kde vládne pohodová atmosféra. I když je Praha rozpálená do běla, tady vždycky najdu příjemný chládek.

Na menu mám své stálice, obvykle si dávám grilované kalamáry plněné parmazánem a pršutem, jednoduché jídlo, nepřeplácané, vděčné. Mám rád jejich pečené papriky plněné sýrem a když mám větší hlad, dám si buď pečenou chobotnici nebo šťavnaté jehněčí připravované pod pekou.

V Luka Lu si užívám černohorská i chorvatská vína, krásně minerální, nenavoněná, čistá a strohá, v tom nejlepším slova smyslu. Třeba bílá Žilavka nebo červený Vranac. Za ochutnání stojí také víno Kameno z unikátních vinic rozložených nad řekou Neretvou u Mostaru, které potěší výraznou chutí a nádhernou barvou.

A také mě baví majitel Luka Lu Veso Djorem, zkušený harcovník, který ve svém podniku vytvořil ostrov jihoslovanské gastronomie a kultury. Neustále pořádá nějaké akce – od koncertů a výstav až po speciální ochutnávky regionálních pokrmů, jako je brudet s úhoři nebo slavná sarma.