Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Poslední houbaření v polovině listopadu už bylo poměrně smutné. Jedna chudinka holubinka, pět bedel a zapomenutý pravák. Ještě jsem to zkusil se zimními druhy, ale když jsem domů místo penízovky sametonohé donesl jedovatou třepenatku svazčitou, řekl jsem si dost.

Tudy cesta nevede a než se trmácet lesích a lustrovat bezové keře, zda na nich náhodou nenajdu jidášovo ucho, to se raději stanu farmářem a doma si vybuduji pěstírnu hub. Ostatně, je to jednodušší, než byste čekali.

Za 150 korun koupíte patnáct kilogramů těžký balík se substrátem prorostlým podhoubím hlívy ústřičné, který uložíte do chladnější a pokud možno temnější místnosti. A za pár dnů už můžete sklízet.

Funguje to parádně. Už po týdnu houby začaly rašit a dnes jsem zahájil sběr. O víkendu to vidím odhadem na nějaké dva, možná i tři kilogramy hub, takže budu na konci listopadu pořádat nečekané houbové hody. Na menu bude určitě pečená hlíva s cizrnovou kaší a omáčkou ze sušených rajčat a také oblíbená „dršťková“ polévka.

 

Recepty budou, nebojte.