Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Divoké keře plné bobulí jsou jedním z nejméně využívaných zdrojů zajímavých surovin. Běžně jíme jen maliny či ostružiny, sem tam někdo sbírá ještě trnky a šípky. Naopak, když se řekne muchovník, budeme jen bezradně krčit rameny.

Muchovník pochází z Kanady, nazývá se indiánskou či aljašskou borůvkou a jeho temně fialové plody dozrávají ke konci června. Svou chutí i tvarem připomínají naše borůvky, jsou ovšem sladší a při jejich sběru se nemusíte plazit v borůvčí.

Na jeden muchovník jsem narazil na okraji Prahy a protože tyhle keře skoro nikdo nezná, sklidil jsem si celou úrodu. Bohužel, letos bylo kvůli dlouhému suchu plodů málo a nebyly moc šťavnaté (ale i na borůvky to bude pěkná bída).

Jiné roky je stačí plody muchovníku pomlít v mlýnku na ovoce a dostanete spoustu lahodné šťávy. Z jednoho keře klidně pět až sedm litrů. Ovšem skvěle chutnají i samotné, osobně je mám asi nejradši s čerstvým domácím jogurtem.