Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Překlad či výklad tohoto krásného výrazu z jidiš je poměrně bohatý, pro tentokrát nejlépe vyhovuje slovo nemravné. A přesně taková je v mých očích cenová politika Delmartu.

Oblíbený obchod vsadil na současnou pražskou horečku po kvalitních potravinách a nabízí směs vlastních, farmářských či zahraničních výrobků, které mají jedno společné. Jsou výrazně dražší, než zboží v okolních obchodech.

O předražování výrobků z ciziny se u nás psalo už mnohokrát. Ale pokud to lidé kupují, zlatý důl se pořád točí. Co mi ovšem hlava nebere, je předražené konvenční zboží z tuzemska, které nabízejí o pár metrů vedle o třetinu levněji.

Příkladů by se našla celá řada, ale konkrétně třeba „farmářské“ máslo Tatra. V sousedním Albertu za 40 korun, v Delmartu za 56 korun, tedy dražší o neuvěřitelných 40 procent. Samozřejmě stejná velikost, stejná kvalita.

A právě tohle je chucpe. Každý ví, že když sem přijdou lidé pro dobrý chleba či zralé rajče, možná budou potřebovat také máslo a sýr. A jít po jednom nákupu stát další frontu do Alberta, to přece nikdo neudělá. Takže se jim to trochu víc omastí.

Fakt nemám tohle čecháčkovství rád. Proto do Delmartu už nechodím.