Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Cizrna má novou přezdívku. Říká se jí zlazrna, protože se pro mnohé obchodníky stává doslova zlatým dolem. Do módy přišel hummus, který je jedním z pilířů zdravé stravy u žen třicet plus. Tak proč na něm nevydělat v duchu hesla: „Když vám chutná, tak plaťte!“

V některých obchodech stojí hummus více, než kvalitní maso či sýry a přitom je to pořád jenom obyčejná pasta z luštěnin. Za příklad poslouží třeba Delmart, kde kelímek s 200 gramy hummusu prodávají za 70 korun, podobnou částku zaplatíte také v Marks & Spencer.

Domácí výroba je desetkrát levnější. Kilo suché cizrny vychází na 40 korun, když ji necháte namočit, znásobí svůj objem na dvojnásobek až trojnásobek, takže cena za kilo neochucené pasty činí nějakých 15 korun. Samozřejmě, nejdražší položkou při výrobě hummusu je sezamová tahini pasta, jenže tu tam mnohokrát ani nenajdete, na rozdíl od brambor či kukuřičného škrobu.

Příprava cizrnové pomazánky je přitom jednoduchá a navíc si ji můžete udělat každý týden s trochu jinou příchutí. Stačí přes noc namočit cizrnu a pak ji hodinu vařit. Potom už je to rychlé. Hodíte do mixéru, přidáte vedle soli, pepře a sezamu třeba jednu kapii či sušená rajčata, citron a olivový olej. Hotovo za pět minut, v lednici vydrží celý týden.