Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Pořádné chlapské jídlo na konec léta. Jednoduché, rychlé, působivé. Hotovo za pět minut, málo práce, hodně muziky. Potřebujete akorát dobré maso a čerstvé houby

Já jsem dostal krásnou směs křemenáčů, pravých hřibů a lišáků zprohýbaných, což je poměrně neznámá, ale velmi dobrá houba. Navíc dohromady bezvadně fungovaly, zvlášť křupavé křemenáče byly excelentní.

Steak jsem si připravil z jehněčího, z poměrně mladého kousku (stáří tak pět měsíců) z farmy z podhůří Kralického Sněžníku. Vykostěný hřbet ponechaný v celku a pečený tudíž podélně. Ale klidně si upečte pořádné hovězí.

Masa bylo tři sta gramů, hub půl kila. Nic víc jsem už nepotřeboval, tedy až na sůl a pepř. A pár kapek olivového oleje. Maso jsem osolil, opepřil, potřel olejem a hodil na rozpálenou pánev, šup, šup, minutku z každé strany a bylo hotovo.

Pak jsem nakrájel houby na poměrně velké kusy, hodil je do woku a rychle orestoval, ne déle, než tři čtyři minuty. Mezitím si maso odpočinulo a večeře byla hotová. Jak říkám, ultra rychlé, ultra jednoduché.