Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Po loňském náročném hledání jsem letos neponechal nic náhodě a vyrazil pro medvědí česnek do Polabí. Jen jsem se trochu bál, zda nejsem příliš nedočkavý, neboť 18. března může být přece jen trochu brzy. Nebylo. Medvídek už vystrkuje růžky.

Našel jsem krásnou plantáž, za deset minut nasbírat dost na pesto i na večeři a při cestě domů jsem se těšil na první letošní medvědí hody. A v hlavě už mi vyskakovaly nejrůznější chuťové kombinace, jak si s medvídkem pohrát a zaskotačit.

Nakonec jsem se rozhodl pro gnocchi s pečenými žampióny, šalotkou, pancettou, medvědím česnekem a ovčím pecorinem, které je oblíbené především v římské kuchyni. A byla to skvostná volba. Rustikální, výrazné, plné chutí. Proč něco podobného na jaře nenabízejí venkovské restaurace?

Příprava je naprosto triviální. Oloupete žampiony, nakrájíte na plátky, orestujete na pánvi, přidáte nakrájenou šalotku a nakrájenou pancettu. Pak dvě lžičky pesta z medvědího česneku (verzí je spousta, tentokrát jsem použil slunečnicová semínka, olivový olej, parmazán, sůl, maličko pepře), promíchat, stáhnout z plotny a přidat lehce nasekaný medvědí česnek. Nakonec promíchat s uvařenými gnocchi a posypat pecorinem.

Množství? Tohle já moc neumím, ale budiž. Na dvě porce potřebujete: Jedno balení gnocchi (500 gramů), 150 gramů žampionů, 3 šalotky, 30 gramů pancetty (pro ty, co nedrží půst), dvě hrsti medvědího česneku, dvě lžičky medvědího pesta a pecorino podle chuti.