Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Postupně mi přinesl na stůl sedm specialit z jemného šnečího masa, od hlemýždího guláše až po mimořádně ceněný a také značně drahý šnečí kaviár. Něco podobného u nás rozhodně nenajdete. Takže kde?

Ten král se jmenuje Grzegorz Skalmowski a podle jména je jasné, že jeho království neleží ve Francii, ale v Polsku. Konkrétně v obci Krasin v oblasti Mazurských jezer, hodinu jízdy autem z krásného a hojně navštěvovaného města Gdaňsk.

Na konci vesnice funguje malá ekofarma produkující stovky tisíc hlemýžďů. A její součástí je také improvizované „slowfoodové“ bistro nazvané U slimáka, kde osobně vaří královna půvabná manželka.

Král Grzegorz napsal prý nejrozsáhlejší hlemýždí kuchařku na světě, v níž je zhruba 120 receptů, dodává šneky, šnečí játra i šnečí kaviár do mnoha zemí a také do varšavských michelinských restaurací.

A co všechno zde můžete ochutnat? Součástí menu jsou třeba pirohy plněné hlemýždím masem, šneci pečení v plátku slaniny, hlemýždí maso s hřiby či šnečí burger, namíchaný z 80 % hlemýždího a 20 % hovězího masa. Takže hurá do Polska.