Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Jen málokdy mě něco uhrane, jen výjimečně objevím podnik, který by mě nadchnul se vším všudy. Pavlu Pavlíkovi se to podařilo. Jeho Bistrot 104 v Korunní ulici na Vinohradech je dokonalý.

Pokérovaný motorkář, jenž měl léta na starosti kuchyni v Le terroir, si splnil velký sen a otevřel bistro, které je poctou skandinávské gastronomii. Vždyť také v podtitulu podniku září slogan: My víme, kde je sever.

Potěší vzdušný interiér, otevřená kuchyně i příjemná obsluha. Na mlhu, která se měla válet u podlahy, sice nedošlo, ale nevadí. K pití mají několik výborných kvašených limonád či vína od autentistů, nicméně hlavní roli má stejně Pavlova kuchyně. Králičí ledvinky, skvostná koprovka a hvězdná zelňačka. Toho času nejlepší na světě.Co to je za nápad, dávat do valašské kyselice mušle svatého Jakuba? To přece nemůže… Může! A funguje to dokonale, ostatně právě tahle specialitka se během pár týdnů proměnila v signature dish nového podniku a zůstává na lístku. Už jsem si jí dal třikrát a stále mě neomrzela. Takže už víte, kam půjdete zítra na večeři?