Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Miluji houby a letošní podzim je pro mě jedním velkým svátkem. Hlavně díky tomu, že roste obrovské množství různých druhů hub, takže si plním své gurmánské sny.

Už jsem toho stihnul hodně. Zadělávané klouzky, bedlový guláš, ryzce na másle, houbovou omáčku z chuťově výrazného hřibu strakoše podávanou ke steaku či pečené „prašivky“ v podobě legendární čirůvky fialové. Ale své houbové lásce stejně zůstávám věrný.

Největší radost mi dělají pravé hřiby, hlavně buclatý hřib dubový či krásný a elegantní hřib smrkový. A to jak při jejich nálezu, tak také v kuchyni a na talíři.

Protože pravé hřiby můžete jíst v malém množství syrové, stačí je nastrouhat třeba na steak nebo na pečené maso. A vynikající jsou také s kvalitní pastou a parmazánem.

Ale nejlepší jsou pečené na másle, nakrájené na tlusté plátky, lehce opečené a ochucené jen solí a čerstvým pepřem. To je pro mě jedno z nejlepších jídel na světě.