Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Říká se mu svátek svaté Dobroty, kdy smrt zůstává stát před vraty, zatímco na stůl patří pochoutky, které si obvykle nedáváte. Tedy ideální příležitost vyzkoušet něco nového. Třeba to, co jste ještě nikdy nepochutnali. Přestože pražská gastronomie je z tohoto pohledu poněkud nudná, pár výjimek se přece jen najde.

Jaké bizarnosti tedy můžete ochutnat? Když pomineme vietnamskou Sapu, kde občas narazíte na vyhlášenou delikatesu v podobě pečených kuřecích pařátků, můžete vyzkoušet třeba žabí stehýnka, pečené brouky či smažená prasečí ouška. Zrušte dnešní večerní program a pojďte s námi na večeři.

Smažená prasečí ouška najdete na menu malostranské restaurace Konírna, která se zaměřuje na přípravu staropražských pokrmů. Pikantní žabí stehýnka připravená na thajský způsob můžete ochutnat v restauraci Café Buddha v Norské ulici ve Vršovicích, nicméně hlavním tahákem tohoto podniku jsou smažené larvy bource morušového, připravené s galangou a citronovou trávou.

Poměrně nezvyklou delikatesu představuje měkkoschránkový krab, který se jí celý, tedy i s křupavým krunýřem. V Praze ho proslavil Paul Day ve svém podniku Sansho, ale můžete ho ochutnat třeba v Asian Temple v Bílkově ulici či v SaSaZu. Jen skutečně odvážní ocení jeden z pilířů gurmánské maturity – a sice legendární francouzskou klobásku Andouillette, jejíž vůně i chuť je – jak to jenom říci – no, hodně specifická. Poptejte se na ní v La Gare.

Trápí vás ta svatá Dorota, jako že není 6. února v kalendáři? Neměla to holka jednoduché ani po své popravě. V Římě jí vyškrtli ze seznamu světic a třeba v češtině se její jméno stalo synonymem pro hloupou venkovskou holku.