Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Naštvali mě na Ladronce. Pod jménem domácí okurková limonáda tam prodávali přeslazený nápoj připravený ze sirupu a sodovky. Možná si ten sirup udělali doma, ale rozhodně to stálo za starou belu.

A tak jsem si udělal domácí limonádu po svém a protože mě stále baví pohrávat si s kvašením, nechal jsem si všechny limonády pěkně prokvasit. Postupně okurkovou, melounovou a rybízovou.

Postup je naprosto jednoduchý. Vyždímal jsem okurku, přidal trochu cukru, dvě deci syrovátky z kefíru a šťávu z vymačkaného grepu. Vše jsem zavřel do petky a strčil do komory. Za dvacet čtyři hodin jsem měl osvěžující, perlivý nápoj.

Víc než okurka mě ovšem nadchnul meloun. Tam byla příprava ještě jednodušší, do čisté melounové šťávy jsem přidal trochu startéru v podobě syrovátky a to bylo vše. Výsledek naprosto famózní. Lahodné, perlivé, osvěžující

Až na to, že se mi kvašení trochu více rozjelo a když jsem petku otvíral, ohodil jsem půlku kuchyně. Ale podobné nehody k experimentům patří. Až budu otvírat rybízovou limonádu, která mi právě kvasí v komoře, dám si větší pozor.