Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Mít doma ženskou, už dávno by tahle věta padla. Žáby jsem dlouho jenom ochutnával při svých cestách po Francii či Asii, ale od té doby, co jsem je objevil ve smíchovské CIPĚ, zařadil jsem je do stálé nabídky mé privátní restaurace V8P.

Parádní je, že s tím není žádná piplačka. I když Michal Nikodém učí v Ola Kala poměrně efektní způsob, jak žabí stehýnko vykostit, obalit ve strouhance a pak ho osmažit, díky čemuž dostanete něco podobného kuřecí paličce, mně se daleko více osvědčilo obyčejné pečení na pánvi.

Zkoušel jsem žáby připravit v asijském kabátku, marinované ve směsi rybí omáčky, chilli, citronové trávy, a pak rychle opečené a podávané s koriandrem. Bylo to fajn, ale mnohem více mě nadchla francouzská klasika. Nic světoborného, stačí jen trocha másla, česnek, petrželka, pepř. A hlavně žáby dlouho netrápit na pánvi, neboť jejich jemné a lahodné maso nesmíte vysušit.

A co že znamená poněkud nesrozumitelná zkratka V8P. Není to žádná narážka na čutálistu CR7, ale zkratka názvu, který vymyslel manžel mé dcery, když prohlásil, že nejraději chodí do restaurace V Osmém Patře. Tedy ke mně domů.