Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Když jsem tu nedávno vychválil zapomenutý klenot podzimu v podobě zářivě červených jeřabin, ozvalo se mi pár kamarádek s prosbou o podrobnosti. Nejvíce je zajímala granola.

Pečené müsli sice můžete koupit v obchodě, ale obvykle je pekelně přeslazené a v chuti tak trochu umělohmotné. Přitom výroba domácí granoly je poměrně triviální a hlavně, můžete experimentovat (tak jako já s jeřabinami) a vyladit si jí k chuťové dokonalosti.

Tak vzhůru do toho. Obrané a oprané jeřabiny jsem dal do litinového hrnce, podlil trochou vody a rozvařil do měkka. Pak jsem je rozmačkal šťouchadlem na brambory (ale klidně použijte i tyčový mixér), přidal rozinky, čerstvě roztlučené vánoční koření (badyán, skořice, hřebíček), trochu chilli a cukru. A vše jsem ještě chvilku povařil.

V druhém hrnci jsem nasucho opražil ovesné vločky, osladil je medem a nakonec smíchal s jeřabinami a pořádně promíchal. Tuto poměrně hutnou hmotu jsem pak rozložil na plech s pečicím papírem a vložil do trouby rozehřáté na 180 stupňů zhruba na 20 minut.

Pak jsem pekáč vyndal, granolu rozdrobil na malé kousky a ještě na nějakých pět deset minut vrátil do trouby. A bylo hotovo. Pak už jen nechat vystydnout a přesypat do sklenice. Věřte mi, tuhle snídani vám budou všichni závidět.