Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Jeden z mých nejmilovanějších drinků pochází z Britských panenských ostrovů. Jmenuje se Painkiller, podává se v plecháčku a chodím na něj do Bugsy’s baru.

Základem drinku, který uhranul americké mariňáky, je výběrový Pusser’s rum, vyráběný podle receptu z roku 1810. Dále se přidává čerstvá pomerančová šťáva, smetana, kokosový krém a trochu ananasového džusu.

Dokonale promíchaná směs se naleje do plecháčku na led a nahoru se nastrouhá muškátový oříšek. Skvostná kombinace. Mám s tím drinkem jen jeden drobný problém. Chutná mi tak, že jakmile dopiju jeden, musím si dát ještě druhý (třetí naštěstí už ne).

Přestože rum máme spojený s piráty, pili ho hlavně námořníci. Třeba na lodích britského královského námořnictva se po staletí fasovala na osobu a den předepsaná dávka rumu – nejprve to bylo čtvrt litru, později necelá jedna deci. Dlouholetá tradice byla zrušena až v roce 1970. A že tenkrát námořníci pěkně prskali…