Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Na obrázku je vlastně rovnice. Houba + cizrna + petržel + sušená rajčata = slušný oběd pro návštěvu. I když pro mojí mamku a obě mé babičky by tenhle úkol neměl žádné kuchařské řešení, mě podobné výzvy poměrně dost baví.

Suroviny už znáte a teď tedy název pokrmu. Pečená hlíva s cizrnovým pyré a omáčkou ze sušených rajčat. V hlavě mi to při první představě celkem fungovalo, ale u sporáku jsem musel trochu improvizovat.

Nejprve jsem si připravil omáčku. Ve vodě jsem povařil několik sušených rajčat, propasíroval, přilil dvě deci hovězího vývaru a nechal zredukovat na polovinu, osolil, opepřil, přidal lžičku cukru a odložil stranou.

Mezitím jsem se pustil do přípravy pyré. Na malé kostičky jsem nakrájel 200 gramů petržele a nechal ji na pánvi zarestovat do hněda, pak jsem přidal 200 gramů uvařené cizrny, osolil, opepřil a ochutil římským kmínem rozdrceným v hmoždíři. Pak jsem přihodil ještě tři stroužky česneku, nastrouhal parmazán, přidal trochu másla a také odstavil.

Zbývaly jen houby. Na másle jsem osmažil 400 gramů hlívy, přidal kousek čabajky nakrájené na malé kostičky, dva stroužky česneku a pak už to šlo všechno na talíř. Díky česneku a klobáse se propojily jednotlivé chutě, římský kmín a chilli dodaly lehce orientální nádech.