Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Světe, div se! Březnový Gurmet věnoval kapustě neuvěřitelných osm stránek. Tolik prostoru za poslední rok nedostala ani rajčata, ani papriky. Až tahle zimní královna. Plným právem.

Mladí šéfkuchaři milují spíše kadeřávek, který se nemusí ani vařit, jejich starší kolegové zase preferují růžičkovou kapustu, hlavně jako ideální doprovod ke zvěřině či k pečenému masu.

S růžičkami si hraju poměrně často a rád, tak jsem se tentokrát rozhodl pro klasickou kapustovou hlávku. A připravil ji v orientálním kabátku, tedy s kuskusem, rozinkami, sušenými rajčaty a cizrnou.

Obojí je třeba uvařit zvlášť. Kapustu jsem rozdělil na jednotlivé listy, lehce pokapal olejem, osolil a položil na plech do trouby – mělo by stačit zhruba 40 minut na 160 stupňů. Bude měkká, ale současně zůstane krásně křupavá.

Mezitím jsem hodil do woku nakrájenou cibuli, po chvilce přidal tři stroužky nasekaného česneku, pár nakrájených sušených rajčat, hrst spařených rozinek, hrst vařené cizrny a chilli. A celou směs jsem pořádně dochutil indickým curry masala karahi gosht.

A teď jeden fígl. Pokud přidáte tři až čtyři polévkové lžíce pomalu pečeného jehněčího masa (co vám zůstane třeba po Velikonocích), posunete celou kapustovou variaci k dokonalosti – já jsem si bohužel kvůli půstu musel vystačit s tofu.

Pak už jsem wok sundal z ohně, přidal napařený kuskus a také pečenou kapustu, kterou jsem nasekal na zhruba dva centimetry široké proužky. Pořádně promíchal a bylo hotovo.