Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Moje žena omdlévá, děti raději prchly z domova. A to všechno proto, že jsem jim začal připravovat tuhle krásnou a zdravou snídani. Divíte se a nechápete proč? Kdyby byl blog vedený v 5D, bylo by vám vše hned jasné. Kaše z ovesných vloček je totiž fermentovaná, tedy hezky česky po lopatě: před podáváním kvasila tři dny v komoře.

Tak už se s tím jednou smiřte, že fermentované věci úplně libě nevoní. To dá přece rozum. Každý, kdo chodil v létě do babiččina sklepa krást naložené kvašáky, si dobře pamatuje ten výrazný odér. Na druhou stranu, dobře udělaný kvašák je tisíckrát lepší než sterilizovaná znojemka (při vší úctě k moravským děvčatům).

Ale zpátky ke kvašeným ovesným vločkám. Příprava je naprosto triviální. Do velké sklenice dáte jeden díl vloček, tři díly vody, sklenici přikryjete a šup s ní do komory. Za dva tři dny máte lehce (to tvrdím já, ostatní říkají že hodně) nakyslou kaši, kterou už nemusíte vařit. Stačí ji jen dochutit oříšky, rozinkami či ovocem. Od popeleční středy nesnídám nic jiného…

A teď to nejdůležitější. Podle odborníků je kvašená ovesná kaše jedním z nejzdravějších jídel pod sluncem, neboť vedle ideálního nutričního složení obsahuje velké množství důležitých laktobacilů – údajně mnohem víc, než ty nejlepší jogurty. A hlavně v zimě vás po ránu perfektně zasytí.