Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Pořád někdo škemrá o recept, tak tady je. Včera osobně nasbíráno, vymyšleno, uvařeno, snědeno a ověřeno. Pár drobností ještě pořeším, ale v kostce velmi překvapivá chuťová kombinace, kterou vám v žádné kamenné restauraci nenabídnou.

Takže pojďme do práce. Rýže na rizoto, zeleninový vývar (můžete zkusit i kuřecí), 300 gramů a zhruba tři čtyři deci. Deset minut vařit, stále podlévat vývarem, přilít zhruba deci suchého bílého vína, trochu soli, pepře, a opět vývaru. Když je rýže al dente, stáhnout z plotny.

Mezitím osmahnout a udusit jednu velkou žlutou papriku, rozmixovat a přidat do rizota, stejně jako pět mladých, malých kopřiv nasekaných hodně najemno. A přisypat podle chuti také nastrouhaný parmazán.

Na másle velmi šetrně osmahnout (spíš jen zahřát) zhruba 60 až 80 stonků podbělu dlouhých jeden až jeden a půl centimetru a poté je přidat do rizota.

Na minutu dát ještě na plotnu, stáhnout a na závěr přidat na hrubo nastrouhané zelené jablko a dvacet až třicet kvítků podbělu. Opatrně zamíchat a je hotovo. Pozvěte přátele a budete za hvězdu.