Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Už dlouho nebyl žádný recept, takže tentokrát jednoduchý návod, jak si poradit v situaci, kdy máte téměř prázdnou lednici a potřebuje připravit působivý „nedělní“ oběd.

Stačilo by sednout do auta a zajet do Makra pro ryby, ale občas mě baví výzvy ve stylu „lze téměř z ničeho?“ vykouzlit slušný oběd. V tomto případě jsem našel inspiraci ve slavných thajských nudlích, které jsem připravil ve verzi Pad Thai Co Doom Dal.

Wok, rybí omáčka, žlutá curry pasta, voda, nudle. Stačí dvě minuty povařit na prudkém ohni, aby se voda vyvařila a nudle byly měkké. Pak dám nudle stranou, do woku přidám olej, když se rozpálí, přihodím cibuli nakrájenou na měsíčky, stroužek česneku, červenou papriku a mangold, co mi roste na terase.

Rychle osmahnu, přidám šťávu z citronu, chilli papričky, vrátím do woku nudle a zamíchám. Dám pryč z ohně a přisypu trochu oříšků – místo tuctových arašídů jsem zkusil konopná semínka, na kterých teď trochu ujíždím.

A protože mi na terase zrovna kvete brutnák, ozdobil jsem talíř nádhernými pěticípými hvězdami, které oslní nejen svou blankytnou modří, ale také jemnou okurkovou chutí. Ještě přihodit pár lístečků lichořeřišnice a bylo hotovo. Zastavený čas na stopkách ukazoval osm minut dvacet vteřin.