Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Mít řeckou babičku, jezdím k ní na plněné vinné listy každou druhou neděli. Jenže řeckých babiček je u nás pomálu a tak jsem se musel do přípravy téhle skvělé delikatesy pustit nakonec sám. A bylo to překvapivě jednodušší, než jsem čekal.

Ani moc času mi to nezabralo. Na pánvi jsem osmahnul nakrájenou cibulku s jedním rajčetem a chilli papričkou, přidal hrst proprané rýže, půl hrsti mletého masa, sůl a pepř. Do toho jsem přidal hrst nadrobno nasekaného kopru, stejné množství petržele a vše jsem pořádně promíchal (nevařil). A pak už jsem šel balit.

Vinné listy jsem nejprve spařil vařící vodou, ve které jsem je nechal asi pět minut. Každý list jsem zbavil stopky, položil žilkami nahoru, přidal půl lžíce směsi a list zatočil do ruličky. Důležité je nedávat na list příliš moc náplně a současně neutahovat list napevno, protože rýže při vaření nabobtná. Za dvacet minut bylo vše hotovo.

Poté jsem jednotlivé závitky vyskládal na pánev se silným dnem (vešlo se mi jich tam devatenáct), zalil je olivovým olejem, šťávou ze dvou citronů a hrníčkem vařící vody. Zámotky jsem zatížil talířem, navrch přidal pokličku a vše na minimálním plamenu vařil cirka 50 minut.

Výsledek? Mít teda řeckou babičku, byla by na mě sakra pyšná.