Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Nejstarší, nejúspěšnější a nejnavštěvovanější vegetariánský podnik v Evropě založil neúspěšný krejčí Ambrosius v centru Curychu už v roce 1898. Nemocný muž, kterému lékaři zakázali jíst maso, se jmenoval Hiltl.

Dnes je Hiltl továrnou na vegetariány, kde i starý lev ztratí chuť na antilopy a začne baštit čočku s naklíčeným mungem. A přestože je podnik téměř nafukovací, od rána do večera tu mají narváno.  Samozřejmě pomáhá i úroveň vytříbené „německé“ gastronomie, jejímž vrcholem jsou zapečené makaróny s klobásou.

Hlavním tahákem Hiltlu je proslulý salátový bar nabízející kolem stovky položek. Smažené listí, pečená zelenina, plněné pálivé papričky, vinné listy či arabské pomazánky. Baví mě třeba kreativní verze humusu s červenou řepou a křenem nebo s mangem a chilli.

Zastavit se v Hiltlu je při návštěvě Curychu povinnost. A to nejen kvůli jídlu, ale hlavně kvůli energii, která tu panuje. A také kvůli krásnému důkazu, jak pestrá a zábavná může být vegetariánská kuchyně. Nic levného ovšem nečekejte: za 100 gramů se platí 125 korun, menší zelený oběd vyjde na pět stovek.