Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Poněkud chaotická a trochu přerostlá ukrajinská metropole nabízí ohromné množství kulinárních zážitků. Velkým překvapením jsou hlavně fantastické trhy. Proti nim je pražská Náplavka jedna velká šaškárna.

Není se čemu divit. Když po desetiletí zely obchody prázdnotou, nezbývalo lidem z města nic jiného, než nakupovat od lidí z vesnice. A tak to zůstalo i dnes. Kyjevské trhy nejsou módní záležitostí, ale místem, kam se prostě a jednoduše chodí nakupovat.

Když přijdete na rybí trh, najdete tam snad všechny sladkovodní ryby, na jaké si jen vzpomenete, od karasů a línů až po okouny. Nechybí ani kaviár či malé sladkovodní krevetky, které se smaží celé i s hlavičkou a slouží jakou křupky k pivu.

Stejně tak si můžete vybírat z pestré nabídky právě rozbouraného masa. V nabídce je telecí, hovězí, jehněčí i vepřové, včetně u nás nechtěných, téměř zapovězených vnitřností, pobaví stažení králíci, kterým je ponechána srst na jedné noze – to aby kupující viděl, že to není kočka.

Nadchla mě také zelenina, vyzrálá a voňavá rajčata, malé lahodné cukety i spousta čerstvých bylinek. Ale nejvíc mě stejně potěšily lesní jahody, které u nás na trhu téměř neseženete… Stačilo na ně nalít jen trochu sladké smetany a hned se mi vrátila jedna z nejoblíbenějších chutí mého dětství.