Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Dobré ráno, jmenuji se popenec a budu s vámi dnes snídat. Teda, co to povídám. Vy budete snídat se mnou. Hodím se na chleba s máslem, ale klidně také na pečené brambory či do karbanátků. A kde mě najdete? Rostu téměř všude, často na okraji lesů.

Poděkujeme popenci, že se nám tak krásně představil a já doplním pár drobností, proč mám tuhle rozkošnou bylinku s modrofialovými lístky rád. Je totiž první jarní bylinou, která má krásně výraznou, kořeněnou chuť. Někdo v ní cítí i lehké tóny jehněčího.

A přitom nám popenec babky kořenářky dlouhé roky tajily. Všechen by jen sušily a pak přidávaly do čaje proti nejrůznějším patáliím, od astmatu až po všemožné záněty či ekzémy. Ani slovo o tom, že i v kuchyni je popenec je tak vděčný a dobrý.

Popenec roste od začátku dubna do konce května, krásně se sbírá a když ho dáte do krabičky v lednici, vydrží vám v perfektní kondici klidně i týden. Můžete ho dát na vajíčka, do salátů i k masu. Bude mít radost. A vy taky.