Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

A nebudu jen barvit, ale rovnou nakládat. Naložená vajíčka milují hlavně v Anglii, v mnoha Fish&Chips jsou k dispozici vedle nakládané cibule a okurek také vařená vajíčka naložená ve slaném či octovém nálevu.

Obvykle se nakládají vejce slepičí, mě však více baví malá vajíčka křepelčí. Jasně, je to piplačka, ale mají lahodnější chuť. Připravil jsem si jich dva tucty už na začátku března, aby byly na Velikonoce dobře uležené.

Samotná příprava není složitá. Musíte vajíčka uvařit, oloupat a každé z nich párkrát propíchnout šídlem. Pak se dají do sklenice a přelijí nálevem. Receptů jsou spousty – já jsem jako základ použil německou „bohemku“ zvanou Červená karkulka. Na pití to moc není, ale vajíčkům dala zajímavou barvu.

Tři deci červených bublinek spíchaných s jednou deci vinného octa jsem tři minuty povařil s nakrájenou šalotkou, pár stroužky česneku, trochou chilli, soli, barevného pepře, rozmarýnu, nového koření a bobkového listu. Pak jsem nálev nalil na vajíčka, sklenici uzavřel a šup s ní do lednice.

Za tři týdny bylo hotovo. Křepelčí vajíčka poslouží jako jednohubky před večeří, jen s dobrým chlebem a máslem a s lístečky ředkviček, které už mi raší za oknem. Dobré jídlo není žádná velká věda.