Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Metrák těžké prase je plné sádla. Naopak malá prasátka jsou křehká, jemná a lahodná. Milují je na Kubě, kde se pečou selátka o váze deseti kilogramů, stejně jako na Sardinii. Teď ovšem do módy přicházejí mini prasátka, která jsou ještě mnohem menší.

Obvykle se dá sehnat Göttingenské mini prasátko (vyšlechtěné pro medicínské účely), kde pět měsíců starý kaneček váží jen pouhé tři kilogramy. Já jsem dal přednost guinejským prasátkům, která jsou ještě o fous menší. Na porci je třeba počítat s jedním kouskem, takže jsem si objednal rovnou čtyři.

Poměrně dlouho jsem přemýšlel, jak je mám připravit, ale nakonec jsem se rozhodl pro jednoduchou gruzínskou metodu tabaka. Nejprve jsem prasátka rozříznul na dvě poloviny, pak je osolil, opepřil a přes noc marinoval v oleji.

Druhý den jsem maso položil do pánve s větším množstvím oleje, zatížil je velkým hrncem plným horké vody a pekl na mírném ohni z obou stran vždy asi dvacet minut. Při otáčení jsem do oleje přidal rozmačkaný česnek a také chilli.

Výsledek naprosto předčil mé očekávání. Tak měkoučké, šťavnaté a lahodné maso už jsem dlouho nejedl. Takže si dám co nejdříve repete. Jediný problém je, že se ty malý mrchy fakt blbě sháněj. Když totiž do googlu zadáte guinea pig, vypadnou vám jenom samá morčata. A zkuste někomu říct, že si klidně baštíte jejich domácí mazlíčky…