Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Je to drahé, ale také zdravé, barevné a jednoduché. Možná jste o tom ještě neslyšeli, zvlášť pokud nepatříte mezi vyznavače surfování – ať už na Havaji nebo alespoň na stránkách gastronomických novinek.

Poke je salát z ovoce, zeleniny a hlavně syrové, marinované ryby. Na Havaji používají tuňáka (nebo chobotnici), u nás se často objevuje také verze s lososem. Právě tuto podobu učí na svých kurzech Jana Králiková, mladá a sympatická kuchařka a výživová poradkyně v jedné osobě, podle níž bude poke velkým hitem příštího roku.

Jeho přípravu zvládne fakt asi každý, stačí jen umět krájet. Potřebujete zralé avokádo, šťavnaté mango a dále pak sójové boby, mungo klíčky, čerstvý koriandr, jarní cibulku, vařenou rýži, cibuli, mrkev, okurku, sezamový olej, majonézu a sójovou omáčku.

Na kousky nakrájenou rybu je třeba dvě až tři hodiny marinovat ve směsi sójové omáčky, majonézy, sezamového oleje a chilli, stejně tak je lepší marinovat také cibuli a mrkev (v jablečném octu a cukru). No a když je všechno nakrájené a uleželé, tak se to prostě smíchá do jedné velké misky a je hotovo.

Na můj vkus je to trochu velká divočina, ale věřím, že hlavně ženy po tom budou šílet. Typickým konzumentem této misky je budoucí ekomatka, toho času ještě kariérní údernice v plném zápřahu některé z nadnárodních korporací.