Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Poznáte, co je na obrázku? Vsadím se o láhev šampaňského, že nikoli. Přitom má tahle polévka celou řadu předností. Její příprava je rychlá jednoduchá, skvěle ochutná, v letním parnu vás příjemně osvěží a pokud ji připravíte pro hosty, dostanete jedničku s hvězdičkou.

Tušíte? Jak byste mohli. Přestože jde o tradiční jihomoravskou polévku, vystřihl jsem ji v poněkud futuristické podobě, takže s původní předlohou má společné akorát hlavní suroviny.

Dobře, už vám to prozradím. Na obrázku je polévka z kvašáků, tedy z kysaných okurek či rychlokvašek. A je připravena za studena, bez vaření, tudíž je její základní verze poměrně jednoduchá.

Do mixéru jsem dal čtyři velké kvašáky, rozetřený stroužek česneku, pár kapek olivového oleje, trochu soli, pepře a samozřejmě kopr. Vše jsem rozmixoval dohladka a nakonec přidal kelímek zakysané smetany. Ještě jednou ochutnat, dochutit, ozdobit zbylým koprem a můžete servírovat na stůl.

Já jsem si s polévkou ještě trochu pohrál, takže jsem v troubě upekl malé, neloupané brambůrky a dále uvařil křepelčí vajíčka, oboje vložil do talíře a zalil polévkou z kvašáků.