Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Talíř poctivé domácí polévky je lepší než guláš se šesti. Přitom když máte po ruce vývar, vykouzlíte podobný podzimní „multivitamín“ za pár minut. Naposledy mě potěšila variace na dršťkovou polévku, v níž místo hovězích žaludků sehrála hlavní roli hlíva.

I když jsem nikdy nebyl moc polévkový (ano, ano, naše milované školní jídelny a jejich vodové blafy sehrály své), dneska už polévky miluji a zvláště na podzim a v zimě ujíždím na hutných vývarech s darem probudit i skoro mrtvého.

Třeba jako ta dnešní hlívová dršťkovka. A přitom to nebyla žádná věda. Na začátek jsem na oleji do hněda orestoval dvě hrsti nadrobno nakrájeného celeru a petržele, přidal jsem dvě lžíce povařených a rozmixovaných sušených rajčat, dva stroužky naškrábaného česneku, pepř, sůl, červenou papriku a trochu chilli.

Zmírnil jsem oheň a přihodil zhruba 200 gramů na proužky nakrájené hlívy, co mi roste v dětském pokoji. Když byla hlíva měkká, přilil jsem litr jehněčího vývaru, nechal polévku přejít varem a bylo hotovo. Nevýhodou je, že mi obvykle nic nezůstane a i když jsem navařil čtyři poctivé dřevorubecké porce, snědli jsme celý hrnec jen ve dvou. Na posezení.