Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Není to tak dlouho, co jsem tu psal o zlatém dolu jménem cizrna. A ejhle, přišlo jaro, všechno začalo rašit a podnikaví šibalové a šibalky našli další zlatonosnou žílu v podobě módního medvědího česneku.

Všichni o něm mluví, všude se o něm píše a i lidé, kteří byli v lese naposledy jako děti na táboře, mají chuť medvídka ochutnat. Tak proč jim ho nepostavit přímo do cesty – pár slabých a neduživých rostlinek v květináči za brachu férových 78 korun.

Pokud by si z něj chtěli udělat pesto či moje sobotní noky, vyšlo by je to dráž, než prvotřídní steak, ale aspoň si mohou v sobotu při snídani natrhat pár lístků na chleba s máslem a cítit se jako pravý hipster foodie. Proč se kvůli tomu trmácet kamsi do lužního lesa.

Ale pozor. Přestože kytička medvědího česneku v květináči za oknem aspiruje na přední místo v soutěži jarních kulinárních absurdit, zlatou medaili už má dopředu rezervovanou řetězec Albert, který bude před Velikonocemi prodávat ve svých prodejnách čerstvě nařezané kopřivy. A spolu s ním všichni ti, co si je tam koupí.