Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Tahle rovnice je poměrně jednoduchá. Líčka potřebují hodně času, ideálně tři až čtyři hodiny pomalého dušení. A stejný čas potřebuje také tohle slavné thajské curry, které před časem televize CNN vybrala jako nejchutnější jídlo světa.

Díky arabskému koření jako je skořice, hřebíček či badyán, které doplňují tradiční thajské ingredience, je totiž chuť „muslimského“ curry mnohem výraznější, komplexnější a rafinovanější. Zvlášť když ho necháte hodně dlouho táhnout. A tak když jsem před pár dny koupil výtečná líčka z biofarmy Kunclův mlýn, bylo mi hned jasné, že jim bude slušet právě styl massaman curry.

Příprava není moc složitá. Maso nakrájené na kousky se opeče v hrnci, pak se vyndá, do hrnce se hodí cibule a po chvíli také massaman curry pasta. Já jsem ji navíc obohatil o čerstvé koření roztlučené v hmoždíři (přidal jsem badyán, skořici, česnek, chilli a kardamom).

Když se vše pořádně opeklo, vrátil jsem do hrnce maso, přilil kokosové mléko, přiklopil pokličkou a nechal lehce probublávat tři a půl hodiny. Pak jsem přidal batáty, půl hodiny vše povařil a bylo hotovo. Ještě ozdobit praženými kešu oříšky a můžete nést společně s jasmínovou rýží na stůl. Výsledek splnil veškerá očekávání. Maso se rozpadalo jako dort a šťávu jsme vylízali do poslední kapky.