Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

No dobře, není to dračí vejde, ale zatím jen pštrosí. Ale i tak celkem rozkošná a působivá svačinka. Jistě znáte slavný jazykolam pštros s pštrosicí a s pštrosáčaty. Tak v našem případě už žádné pštrosáče nebude.

Přestože na Náplavce pštrosí vejce ještě neprodávají, přes internet je lze objednat poměrně jednoduše. Jejich cena se pohybuje v pásmu od 200 do 600 korun za kus. Pštrosí vršek u Opavy prodává za 230 korun. A pošle, zabalené do slámy a obložené ledem.

Obvykle se soudí, že pštrosi jsou nejbližšími příbuznými dinosaurů, takže možnost, že by se mi narodilo něco podobného černému Drogonovi či zelenému Rhaegalovi, nebyla úplně vyloučená. Na druhé straně, co dneska s drakem?

Pštrosí vejce složená z 55 procent bílku a 45 procent žloutku jsou považovaná za velmi zdravá, mají jen málo cholesterolu, zato spoustu bílkovin a vitamínu D. A také jejich váha je úctyhodná – to moje mělo neuvěřitelných 700 gramů.

Kdybych ho chtěl uvařit, zabralo by to zhruba 45 minut, takže jsem se rozhodl vyfouknout vejce s pomocí brčka a udělat si z něj omeletu. Jak to dopadlo? Ještě chvilku vydržte..