Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Takzvané pekárny množící se v některých řetězcích jsou jeden velký podvod. Stejně jako teplý bochník v regálech supermarketů. Nabízejí stejně špatný chléb připravený ze zmrazených polotovarů, který druhý den smrdí a třetí den chytí plíseň. 

Pekárenské kolosy už dávno rezignovaly na poctivé řemeslo a vzdaly se třech základních pilířů kvalitního chleba – dobré mouky, živého kvasu a pomalého pečení. Takže pokud zrovna člověk nebydlí či nepracuje u Praktiky či Esky, nezbývá mu nic jiného, než si chleba péct sám.

Pokud chcete proniknout do pekařského řemesla a dozvědět se spoustu cenných informací o mouce a výrobě poctivého chleba, vřele doporučuji kurz pečení chleba ve Mlýně u Veselých v Chotči kousek za Prahou. Nádherné místo, fajn lidi a super zážitek.

Chléb se zde peče v selské peci, ve které se již ráno rozdělá oheň, pak se popel vymete jehličím a dovnitř se nasází dvacet bochníků chleba půl na půl z žitné a pšeničné mouky namleté přímo ve mlýně. A do toho se stále povídá. O čem jiném, než o chlebu.