Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Jiný kraj, jiný mrav. V jednom z nejkrásnějších měst Evropy právě začíná nezapomenutelný masopustní karneval. Tisíce obyvatel Lucernu se navléknou do bláznivých masek a kostýmů a šest dní budou slavit a hodovat.

Začíná se tradičně velmi brzy ráno. Na Špinavý čtvrtek (vždy poslední čtvrtek před popeleční středou) vstávají místní už ve čtyři, aby mohli na vlastní oči sledovat příjezd bratra Fritschiho s jeho kumpány, který zahajuje zřejmě nejkrásnější masopust ve Švýcarsku i v celé Evropě. V ulicích se vyrojí tisíce masek, od zvířat a lidských karikatur až po strašidelné obludy.

K oslavám masopustu patří tradiční lucernská specialita pastete, občas zvaná fritschipastete. Jejím základem jsou kousky telecího masa, malé telecí párečky a žampiony, z nichž se připraví ragú. To vše je pak zapečené do velkého „muffinu“ z listového těsta. A protože dneska se už i Švýcaři snaží jíst zdravě, přidávají na talíř také něco té podušené zeleniny.

Základem fantastické chutě téhle masopustní speciality je ovšem hustá krémová omáčka připravená ze silného telecího vývaru, másla a červeného vína, která je navíc dochucená lesním ovocem či rozinkami marinovanými v koňaku. Omáčka se krásně nacucá do listového těsta a v kombinaci s jemnou chutí párků a masa tvoří nezapomenutelný gurmánský zážitek.