Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/22425/withloveandchilli_com/www/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5806

Tak trochu netypický narozeninový dárek. Nejdřív rozbalíte z hadříku nůž a máte hádat, k čemu je. Krátký, hodně ostrý nůž. Stahovák. No a druhý den dostanete tašku s králíkem. Živým, to dá rozum.

Ještě mi blesklo hlavou, jestli mu nemám postavit králíkárnu, ale to by bylo moc práce. Navíc jsem se tu před časem holedbal, že se musím naučit zabíjet. Takže krátká vzpomínka, jak to dělávala babička a pak už pěkně klackem za uši. Chlapec měl štěstí, stačila jedna rána.

Ušáka jsem přivázal na větev, stáhnul z kůže a vyvrhnul. I když jsem to dělal poprvé, šlo to dobře. A pak se konečně mohlo jít hodovat. Jako první jsem podával játra restovaná na másle a ochucená několika kapkami Grand Marnier. A hned jsem litoval, že ty králíky nepicnul rovnou dva.

Ale hostina byla teprve na začátku. Přední nohy jsem upekl na chilli a česneku gruzínskou metodou zvanou tabaka (brzy se k ní vrátím) a hřbet jsem připravil jako indické curry „butter makhani“. Lahodnému masu lehce pikantní omáčka moc slušela.

A to stále není vše. Zadní nohy mám připravené v lednici, zatímco hlavu a žebra jsem dal na mrazák a připravím z nich polévku. Na jednoho králíka poměrně hodně muziky. A to stál tříkilový ušák jen 180 korun.